Moje první - Honda Deauville              Nejdelší výlet - Nordkapp              Moje současná - Suzuki GSX 1250F

Vítejte na mých motorkářských stránkách   

 

    Úvod
    Něco o  mě
    Něco o mašině
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

Vzpomínka na Václava

25.09. 2013
 

Na tento den byla domluvena okružní jízda po Krkonoších jako vzpomínka na našeho předsedu Václava Krejčíka který nedávno opustil náš svět a jezdí už za duhovým mostem. Sraz byl u organizátora v Dolní Olešnici u motodědka Tondy v deset hodin. My jsme vyjížděli v 8 hod ráno, teploměr ukazoval 8 stupňů a pohoda na silnici rozhodně nebyla. Hned kousek od domu jsme chytli 2 x červenou na přenosných semaforech, silnice byla kluzká a zablácená. K tomu jsem nestačila vypít životabudič ranní kávu protože pan pes se potřeboval projít a tak mi poklesl obsah kofeinu v krvi natolik, že jsem musela za Jičínem na pumpu kát si kávu. Do místa srazu jsme dorazili s tříminutovým zpožděním a to jsme už 5 min hledali poštu u které jsme parkovali. Překvapilo mě množství motorek zaparkovaných v uličce ukončené Labem, mezi krásnými chalupami. Vyrazili jsme s tím, že se projedeme po Krkonoších, pak přejedeme do Polska a v Kudowa Zdroj si dáme pstruha.   
První zastávka na benzince ještě v Česku, no moc lidí netankovalo, jen ti, co měli suchou nádrž. Pak následovala jízda v krásném prostředí Krkonoš, zastávka na Mezní boudě posloužila všem přítomným k fotografování a dál po uzoučké silnici jsme přejeli do Polska. Bohužel nejkrásnější výhledy jsme okoukli za jízdy a to jsme si moc nepokoukali protože motodědek Tonda jel docela pružně, já jsem jela za ním a měla jsem co dělat, co teprve konec naší početné kolony. Projížděli jsme Polskem, městy a vesnicemi jejichž jméno jsem samozřejmě zapomněla, kolem poledního jsme v krásném prostředí kde končil svět a hlavně silnice uspořádali poradu kudy že se jede na Kudowa Zdroj. Vzhledem k tomu, že k dispozici byly tři navigace a všechny nás chtěly zahnat na nějakou  „necestu“,  našel se dobrovolník který prohlásil, že ví kudy máme jet.  No, něco jsme si přibloudili, ale nakonec jsme dojeli do kýžené smažírny pstruhů v Kudowa Zdroj.  Tam zároveň s námi dorazila i skupina turistů a tak větší část naší skupiny odjela do další smažírny. Bylo okolo čtvrté  hod. a v 16,30 jsme dojedli a odjeli domů s Marianem a Střelcem. Jeli jsme dost pružně,  přesto se kolem nás mihla mašina Střelce, inu jako střela. Domů jsme dojeli v 19 hod. a na tachometrech přebylo 482 km.  
Počasí bylo velmi přátelské, dokonce svítilo občas sluníčko, takže se výlet vydařil, něco jsme viděli, zajezdili si a to nám jde.  Tondo díky, já předsedu nepoznala, ale vím, z vyprávění, že byl humorista a asi by ho to naše občasné prodloužení trasy,  jako nás,  pobavilo -.))