14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

 

22.09.  Výlet do Osvětimi

Vyjel jsem v sobotu ráno cca v 7,30hod. Vrátil jsem se v neděli ráno ve 2,30hod. 

Celkem najeto: 1 037km

Cesta tam:  Kozly- Osvětim  482km. 
Cesta zpět: Osvětim -Kozly přes Prahu   555km

Vzhledem k předpokládanému dobrému počasí, s mě chtělo vyrazit někam dál. Původně jsem oslovil Old Mana, ale ten vyjížděl do Rakouska již v pátek, což já nemohl. Proto jsem se rozhodl pro Osvětim, kde jsem chtěl vidět koncentrační tábor. V podstatě se dá řící, že jsem tento projekt   trochu podcenil, zejména vzdálenosti a čas potřebný pro jízdu. Zkrátka když se jede slušně, a ne po rychlostní komunikaci, tak průměr 70-80km/hod. je asi rozumné maximum. Do toho nějaké zbloudění zdržení a čas jen letí.

Tam jsme jel po trase, Mnichovo Hradiště, Hradec Kr. Žamberk, Šumperk, Bruntál Opava, Ostrava, Český Těšín, Bielsko Biala , Osvětim.
Ale první problém nastal někde mezi Bruntálem a Opavou. Spadlý kamion tahaly dva jeřáby. Objet to údajně šlo tak, že bych se vrátil zpět do Bruntálu, potom na Krnov a Opavu. Zajižďka dost velká, tak jsem tam snad hoďku pročuměl a pozoroval jak se napnou lana u jeřábu a čekal jsem, kdy skončí za kamoinem. Nakonec toho nechali a kyvadlově jsme projížděli. Přes řadu policajtů jsem se nacpal dopředu, jen hrozili, ale s usměvem. -:)) Další problém jsem měl v Polsku. Musel jsem přehlednout odbočku na Pszczynu a doslova jsem se tlouk po nějakých okreskách  do Osvětimi. Připomínaly vlnitý plech-:)), který ma v sobě sem tam dost často pěknou díru. To mě zdrželo taky asi tak hodinu. No nakonec jsem v Osvětimi našel muzeum, a zaparkoval na centrálním arkovišti odkud jsem šel pěšky do muzea, kde bylo parkoviště přímo před ním. Ale to bylo jen pět min-:)). Dalších 5+5 min ztracených, když jsem se vracel pro foťák.

 

Na prvním snímku je mašina někde za Hradcem, kdy jsem tankoval. Dal jsem si tam kafe a pokračoval. Na serii dalších snímků je havarie kamionu a jeho vyprošťování. Z kabiny nezbylo prakticky nic. A poslední dva snímky jsou v Polsku někde před B. Biala, kde jsem tankoval, a další zdržení aspoň 1/2 hod. nebrali totiz EU, byla tam směnárna a tam se nahrnul autobus lidí kteří měnili a  ja čučel ve frontě.

Série snímků z Osvětimi. Na prvním je centrální parkoviště, kde jsem zastavil, n dalších pohled na muzeum, a pohledy na ubikace  v Osvětimy.  Asi nemá cenu k tomu něco dodávat. Byl jsem v Terezině, ale to s Osvětimským lágrem vůbec nedá srovnat. Odcházel jsem z některých expozic otřesen. Viděl jsem tam lidi, kterým při prohlídce kapaly slzy. Jen doporučení, pokud se tam vydáte zkuste se přidat k nějaké české výpravě, která bude mít průvodce. Já se přidal k Polské, (Česká nebyla) a rozuměl jsem asi tak 1/5 výkladu.

Cesta zpět.
Přes Polsko bez problému, nezabloudil jsem, vše dobré. V Čechách jsem byl za setmění, a z důvodu bezpečnosti, (zvěř) jsem volil trasu, Ostrava, Opava, Šternberk, Uničov, Mor. Třebová, Litomyšl, Hr. Hrálové a zde protože jsem měl povinnosti v Kost. N. Č. Lesy najel na Starou Hradeckou s tím, že V Sadské odbočím na Č. Brod, a do Kostelce.
Jenže, před Chlumcem byla objížďka na Nechanice, Nový Bydžov, a zase Chlumec. Hned v obci Roudnice, bloudili kamiony, točili se tam, zkratka zmatek. Tak jsem vzal situaci do vlastních rukou, zeptal se nějakého místního a ten mě poslal do zákazu vjezdu všeho a prý okolo rybníka a jsem na hlavní.  Zkrátím to, tloukl jsem se mezi poli  nevím kolik km, snad 20-30km/hod.    A nakonec jsem se protloukl  před příčinu objížďky stavbu kruh. objezdu. To jsem již nevydržel, odtáhl zábrany a stavbu jsem projel. Dojel do Chlumce a raději sjel na dálnici. V klídku okolo 120 jedu na Prahu, sjel jsem v Sadské dojel do C. Brodu a zabloudil. Opět jsem to vzal přes údajně -:))  (dělám z Deauvilla cestovní enduro) slepou ulici a dojel do Kostelce. Tam jsem bloudil snad 1/2 hod. Nakonec jsem vše vyřídil a vydal se na Č. Lípu. domu. Jel jsem opatrně, nejméně 5x  jsem zahlédl  odraz v očích zvěře. Dojedu na Mělník a za Mělníkem policie, sledovali jediné alkohol. Stavěli vše, tak než na mě přišla řada, tak zase snad 1/2 hod. čumění. Za Želízama padla docela slušná mlha, chvílemi  jsem jel podle středové čáry, a před Medonasama vyjedu z pasu mlhy a přede mnou velice důstojně kráčí pořádný jelen s laní. Ne, že by běžel, kráčel. Tak jsem zastavil, nechal je přejít a fakt opatrně pokračoval. Když jsem přijel domu, tak mě manželka otevřela vrata, rozsvítila venku a já jen zajel po předu, poprvé co mám motorku do garáže.  Opatrně slezl, hodil ji na stojan, a byl jsem rád, že výlet mám za sebou. Bylo nějak před půl třetí ráno.

Závěr:  občas je diskuze, kolik si najel za den ap. Najet 1000km po Německých dálnicích, kde se nebojíte zvěře, nespadnete do díry atd... je poměrně snadné. Těchto 1000km bylo nesrovnatelně těžších, než když jsem jel do Sinsheimu. Asi tak dlouhý výlet není na den. A riziko střetu se zvěří je také značné. Příště bych to udělal tak, že bych v klidu dojel do Českého Těšína, ráno přejel do Osvětimi a po prohlídce v klidu domu.  Je to tak rozhodně bezpečnější.