14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

9-10. 05 Výlet do Ostravy a Kopřivnice. Najeto 908km.

V pátek po práci mě nádherné počasí vytáhlo na výlet. Již delší dobu jsem se chtěl podívat do Ostravy do hornického muzea, tak jsem okolo 13,30 vyrazil směr Ostrava. Před Rychnovem byla objížďka a já neuvěřitelným způsobem zakufroval. Asi jsem na GPS měl nastavenou nejkratší trasu, nebo nějaká jiná chyba, ale dojel jsem až do Nového Města n.M. tam jsem vytáhl mapu, dojel do Rychnova a pokračoval po silnici 11 k Ostravě. Asi v 20 hod jsem jel v Opavě okolo hotelu, tak jsem tam zakotvil.

Výborně jsem povečeřel, vstal jsem v 6.hod ráno, od 7 byla snídaně formou švédského stolu. Po snídani jsem dojel v klidu do Ostravy a po chvíli našel muzeum.
Na prvním fotu tankuji v HK, další je snídaně a pohledy na Opavské náměstí.
 

        

Několik pohledů na hornické muzeum. Expozice začíná v přednáškovém sále, dále následuje prohlídka různých exponátů souvisejících s hornictvím. Dále se sfárá do dolu kde je prohlídka těžebních strojů a ukázka práce horníků.  Sakra dřina. Pracovat v leže a celý den v prachu, věčném průvanu, vedru, myslím, že si ten nadprůměrný plat vice než zasloužili. Řetízkovou šatnu (poslední foto) jsem znal jen z filmů.

Po prohlídce jsem přejel do Kopřivnice na prohlídku tatrováckého muzea.

Na záběrech je motorový vůz umístěný před muzeem. Dále pohledy na exponáty. Vyfotil jsem si i klasiku Tatru 111. Předposlední snímek je pohled z parkoviště směrem k muzeu a posledni štít motorky po ujetí něco přes 900km.