14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

20. 05. 07  Výlet do Lešan  - muzeum vojenské techniky

Vyjeli jsme v 11hod. vrátili  19,15 hod. 
Najeli jsme celkem 241km.

Do Lešan jsem se chtěl podívat už vloni. Vyšlo to až tento víkend. Vyjeli jsme v pěkném vedru, ale pod mrakem. To ostatně bylo stále.

  

Cestou jsme zastavili u pumpy před Jesenicí a trochu se osvěžili. Měli jsme ujeto cca 100km.

    

A to jsme již na parkovišti v Lešanech před muzeem.  Manželka se po převlečení z motorkářského tváří spokojeněni. Vše jsme navlekli na mašinu a zamkli metrovým zámkem.

Na přístupové cestě je hned na začátku proslavený růžový tank, mě to osobně přijde jako zneuctění památky mnoha mrtvých, ale zase je dobře, že je ponechán v tomto stavu, jako demonstrace lidské blbosti. Na dalším snímku je po levé straně řada hal s exponáty po pravé bojová technika. Na třetím  snímku utíkame zpět k mašině, aby nám nenateklo do helm a oblečení.Spustil se solidní déšť.

    

Schovali jsme se k občerstvení, což mělo za následek, nacpání se klobásou, potom káva a pak zmrzlina. Věci jsme si schovali do "občerstvení"  asi po hodině vyrazili konečně na prohlídku. Na fotkách občerstvení a cpaní se. -:))   

Řada fotek z hal. Expozice je rozdělená do více časových úseků, přehledně řazena a exponáty dobře popsané. Pásový motocykl jezdil až 80km/hod.

V jedné z hal byla simulace tankové bitvy. Zvuková kulisa byla strhující a neumím si představit něco podobného v reálu. Další hala byla věnována dělostřelecké technice Škodových závodů.

Společné foto těsně před odjezdem z Lešan. 

Cestou zpět jsme se stavili prakticky doma v Zahrádkách já si dal s chutí dvě nealko piva, manželka alko pivo, bramborák a klobásu, a cca v 7,30hod. jsme byli doma.

Závěr:  hezký a zajímavý výlet, přestože se počasí tvářilo všelijak, nezmokli jsme a na odpoledne výlet tak akorát.