14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

19.07  Výlet do Jihlavy a Dukovan

 Vyjel jsem v 9,00hod. vrátil v 21,30hod. Najeto 550km.

Jihlavské katakomby, (sklepy) mě lákali již dlouho. Druhý největší komplex  chodeb v ČR  mě ale zklamal. Přístupná je malá část, se vším prohlídka trvá cca 1/2hod. Zajímavá je svítící chodba. Zkrátka, viděl jsem Jihlavské podzemí, ale víc se mi líbil výstup na věž, při kterém jsem se pěkně zapotil.
 


První foto je z pumpy za Havlíčkovým Brodem a tam jsem fotku udělat musel, neboť to bylo místo setkání s Ivošem a Ilonkou vloni 19.07. kdy jsme jeli na dovolenou do Itállie. S odstupem si uvědomuji, jak byla dovolená pěkná. Další fotky jsou již z Jihlavy, kde jsem zaparkoval, následují pohledy z věže, schodů bylo požehnaně. Doteď jsem nevěděl, že existovala funkce věžního, viz poslední foto. Dobře jsem poobědval v radniční restauraci, viz foto.

Fotky z podzemí Jihlavy, nejzajímavější mě přišel dřevěný vodovod. Byl funkční přes 300let. Část je na třetím snímku.

 

Dukovany, když jsem přijížděl, tak jsem měl pocit, že tam budu za chvíli. Velikost chladících věží mate. Informační centrum jistě stálo za návštěvu. Konečně mám představu co se vlastně děje v reaktoru a jak se reguluje jeho výkon. Na snímcích je model reaktoru a poměrně pěkně byla vysvětlena jeho činnost. Na posledním snímku je Deauvill před vrátnicí u Dukovan. Ochotná ochranka se nabídla k jeho hlídání a nechal jsem si u nich i motohadry.

 

Poslední série snímků je z přečerpávací elektrárny v Dalešicích. Z Dalešic jsem odjížděl již domu okolo 18hod. Cestou jsem chytil  dvě objížďky, což mě trochu zdrželo. Jinak cesta bez problému.