14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

25.04.  Výlet  do Berlína -muzeum Luftwaffe

 Vyjel jsem v 7,30,hod. vrátil v 19,30hod. Najeto 737km.

Jak jsem již psal, mám v úmyslu letos navštívit několik vybraných muzeí v Německu. Jedno z nich bylo muzeum Luftwaffe v Berlíně. Zvažoval jsem, zda to není daleko na jeden den, ale nakonec jsem se rozhodl, že pojedu.
Vyjel jsem v 7,30hod. první zastávku si udělal v Petrovicích před hranicemi, další při tankování a potom jsem to dotáhl až do muzea. Po dálnici jsem jel okolo 140km/hod.  a docela to "odsejpalo". Ani spotřeba nebyla nijak velká, mírně přes 5l/100km. Navštěva muzea mě rozhodně nezklamala, a každému, kdo má rád letadla ji mohu jen doporučit. Co mě zklamalo, že hala kde byla  tématická výstava 50let Luftwaffe nebyla otevřena. A s ní byla zavřena i další hala. Proč to nevím.

 

Fotky jsou z cesty, první z Petrovic, další z pumpy v Německu, to jsem měl ujeto 263km třetí a čtvrtá jsou před kasárnama, kam mě zavedla GPS, dle adresy. Muzeum bylo prakticky za kasárnama, ale objezd byl dlouhý asi 6km. Vojáci Bundesweru mě velice ochotně ukázali cestu, dali informační plakátky, asi jsme nebyl první kdo se tam stavoval. Poslední dvě fota jsou již před muzeem, vstup volny,(zadarmo), parkoviště zadarmo, uvnitř skříňky na helmy, zkrátka nemělo to chybu.

Následují fota z muzea. Snažil jsem se vybrat nějaké zajímavé a popisné. Přesto jich je přes padesát. Pokud by jste se rozhodli muzeum navštívit, připravte se na celkem dost chození. Exponáty jsou převážně na ranveji a trochu se nachodíte. V halách jsou vzácnější exponáty, ale haly, (bývalé hangáry) jsou od sebe snad 1km.

           

Spousta fotek z muzea. Popisy jsou u odkazů.

 

Fotky z cesty zpět. Zastavil jsem a dal si německého bíleho buřta, s pečivem 5EU.
Asi v polovině cesty jsem si na sympatickém odpočívadle udělal kávu. Pak už jsem to táhl až domu.