14.06. 2007 výjezd na Grossglockner

Honda Deauville NTV 700

  Vítám Vás    

    Něco o  mě
    Něco o mašině
    Jízdy
    Benzín
   Realizované výlety
   Fotogalerie
   Kontakt
   Návštěvní kniha
    Archiv
   Odkazy

TOPlist

 

14.06. Druhé sbírání bodů v soutěži  moto - pivo 2009

Zbylo mě volné nedělní dopoledne, tak jsem se rozhodl podívat se po pivovarech. Jako cíl cesty jsem si zvolil pivovary kde se vaří asi nejoblíbenější pivo na českolipsku, a to sice Březňák a Zlatopramen.  Pivovary se nachází v obci Velké Březno a Krásné Březno. Jedná se prakticky o sousední vesnice, které jsou ale rozděleny Labem. Oba pivovary patří do skupiny Drinks Union a.s.
Pivovary mají celkem bohatou  historii, roku 1606 jsou první záznamy o existenci pivovaru ve V. Březně. Jistou zajímavostí je, že pivovar dodával  v roce
1942 - dodávál pivo na Saharu pro Rommelovu Afrikakorps.
Výrobní sortiment mají náledující:  ve V. Březně se vaří  výčepní pivo světlé a tmavé, ležák a speciál 14% světlé pivo.
V Krásném  Březně vaří 11st. světlé a tmavé pivo, světlé výčepní a nealko. Za vynikající marketingový tah považuji expedici 11st. piva v maxilahvích  1,5l, které se na českolipsku hodně prodávají. A vidím maxiláhve  prakticky po celé republice takže asi i jinde.

Po pravdě mě pivovary svým vzhledem zklamali. Ve Velkém  Březně neupravené prostředí, neposekaná tráva, podniková prodejna se skládá z kiosku nevábného vzhledu, ceník je na zmrzliny, WC se "kácí", stolek se sedačkama by taky vyžadovali údržbu. Často jsem sledoval televizní reklamy na předmětná piva, a je škoda, že místa kde se vyrábí výborná piva nemají upravenější prostředí.


Fota z Velkého Března, první dvě pivovar, na třetí podniková prodejna.


Fota z Krásného Března, nejdříve areál pivovaru, následně pravděpodobně prezentační místnost, a přes sklo focená výstavka lahví.

Tento poslední snímek je z terasy našeho domu, kde jsem si po návratu s chutí otevřel maxiláhev -:).